نوع خبر 
 
 
بازتاب خبری حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مازندران

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه پژوهشی و فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی مازندران

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه خود به استان مازندران از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی ظهر امروز پس از ادای احترام به مقام والای شهدای گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و حضور در نماز جماعت ظهر و عصر، از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران بازدید کرد.

دکتر طهرانچی در جریان این بازدید، ضمن گفت و گو با دانشجویان و پژوهشگران فعال در این نمایشگاه، از نزدیک در جریان فعالیت های آنان قرار گرفت.

از جمله محصولات دانش بنیان که در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در معرض دید علاقمندان قرار گرفت، محصولاتی نظیر کپسول گیاهی خیار تلخ، کپسول ژل رویال، سامانه انهدام پسماندهای شهری متحرک، کرایو برقی بدون نیاز به کپسول، دستگاه عابرچاپ، سامانه مدرسه هوشمند، قرائت گر از راه دور کنتور آب، دستگاه کنترل هوشمند بیلبورد، خوراک اکسترود ماهی قزل آلا و... است.

لازم به ذکر است دکتر طهرانچی صبح امروز در سفر یک روزه به استان مازندران، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در دبستان دخترانه هوشمند سما واحد قائمشهر به صدا درآورد و پس از آن با حضور در واحد قائمشهر به مقام شامخ شهدای گمنام دفاع مقدس این واحد ادای احترام کرد. همچنین عیادت از جانباز مدافع حرم و کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و دیدار با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری از دیگر برنامه های دکتر طهرانچی در این سفر بود.
 

دکتر طهرانچی در جلسه شورای دانشگاه استان مازندران:

دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اشتغال دانش بنیان شود/ به دنبال تحول و کارآمدسازی دانشگاه هستیم

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اشتغال دانش بنیان شود. چرا که راه نجات کشور دیگر اشتغال سرمایه بنیان نیست، بلکه اشتغال دانش بنیان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سی و چهارمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور روسای واحدهای استان مازندران در واحد ساری برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این نشست با اشاره به طرح تعاون استانی، گفت: واحدهای استان با اجرای این طرح دیگر مشکل کمبود اعضای هیأت علمی نخواهند داشت و اعضای هیأت علمی و کارمندان مربوط به استان بوده و واحد دانشگاهی که در آن فعالیت دارند، به عنوان محل خدمت آنان خواهد بود و با اجرای این طرح هیچ واحدی اجازه ندارد در صورت وجود استاد در استان، مدرس معادل به صورت حق التدریس جذب کند.

وی با انتقاد از این تصور که واحدها فقط از طریق دانشجو می توانند درآمدزایی کنند، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران 1500 عضو هیأت علمی، بیش از دو میلیون و 570 هزار مترمربع زمین و حدود 300 هزار مترمربع فضای احداث شده در اختیار دارد که باید از آن حداکثر بهره را برد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های بالقوه استان مازندران خاطر نشان کرد: این استان از چهار نعمت دریا، جنگل، کشاورزی و مناظر دیدنی که باعث جذب توریست می شود، برخوردار است، چرا با وجود چنین ظرفیت های بالقوه ای جوانان مازندرانی باید بیکار باشند؟ و چرا تربیت ما در دانشگاه تربیتی است که نمی تواند از این چهار نعمت الهی اشتغال زایی کند؟

وی ادامه داد: وجود دریا در همه کشورها منبع توسعه و نعمت بی بدیل است. همسایه های شمالی ایران متر به متر دریای خزر را می شناسند و از آن بهره برداری می کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود جنگل های گسترده و متنوع در مازندران، یادآور شد: ما تا کنون چه استفاده ای از این ظرفیت عظیم کرده ایم. آیا توانسته ایم جوان مازندرانی تربیت کنیم که بتواند از محصولاتی که در جنگل وجود دارد و فرآورده هایی که می توان تولید کرد، استفاده کند تا اشتغالش تأمین شود؟

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فضای کشاورزی در استان مازندران نیز گفت: استان مازندران بهترین زمین و آب و هوا را برای تولید برنج و مرکبات در اختیار دارد، اما آنطور که باید از آن استفاده نکرده است.

وی اضافه کرد: صنعت توریسم یکی از منابع درآمدزا در جهان است، اما چرا ما با وجود فرهنگ غنی باید نگران این باشیم که توریسم فرهنگ را تهدید می کند یا چرا میزان بیکاری در شهر توریستی مانند رامسر زیاد است و اینها سؤالاتی است که دانشگاه آزاد اسلامی باید در پایان نامه ها و رساله های خود به دنبال پاسخگویی آن باشد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه مقام معظم رهبری یکی از مراکز مهم تربیت قوه عاقله را دانشگاه می دانند، گفت: رهبر معظم انقلاب بر درگیر شدن دانشگاه با مسائل کشور تأکید دارند و دانشگاه باید برای چالشهای کشور که مسائل حقیقی و واقعی است، راهکار ارائه کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: 7 هزار و 656 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در سال 97 از پایان نامه خود دفاع خواهند کرد. کدام سازمان پژوهشی استان چنین ظرفیتی را در اختیار دارد؟ آیا ما با دارا بودن این ظرفیت ها و نعمت ها باید شاهد وجود مشکل در استان مازندران باشیم.

باید با برندسازی به انتخاب اول داوطلبان دانشگاه تبدیل شویم

وی با تأکید بر لزوم برندسازی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: باید با برندسازی و ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به انتخاب اول داوطلبان دانشگاه تبدیل شویم.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه یکی از عناصر اقتدار کشور است، تأکید کرد: 40 درصد از آموزش عالی کشور برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است و معتقدیم باید سهم خود را در اقتدار جمهوری اسلامی ایران به خوبی ایفا کنیم، چرا که این دانشگاه سازمانی مبتنی بر سرمایه های مردم است و اگر قرار است تحولی در نظام آموزش عالی کشور رخ دهد، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند از عهده آن برآید.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه در مقابله با تهدیدات دشمنان باید به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی باشیم، گفت: غرب سه مقوله اقتصاد، امنیت و فرهنگ را در بستر تحریم، گروهک های تروریستی وابسته به ایادی استکبار و جهان شبکه ای مورد تهدید قرار داده و حرکت رو به جلو در جهت تمدن نوین اسلامی نسخه علاج این تهدیدات است و مقام معظم رهبری دانشگاه را در این بین نقش آفرین می دانند.

به دنبال تحول و کارآمدسازی دانشگاه آزاد اسلامی هستیم

وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم تمدن نوین اسلام را بسازیم، باید تحولی ایجاد کرده و خلق آینده کنیم، چرا که مسیر گذشته برای زمان خودش بوده و اکنون مطالبه از دانشگاه آزاد اسلامی و مسائل کشور با سالهای گذشته متفاوت است، بنابراین به دنبال تحول و کارآمدسازی دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

دانشگاه باید کارآمدسازی کند

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد: شعار برخی کیفی سازی در دانشگاه است، اما ما می گوییم دانشگاه باید کارآمدسازی کند و کیفی سازی جزئی از کارآمدسازی است و برای تحقق شعار کارآمدسازی افق 1404 را تعیین کردیم که باید در این افق انتخاب اول داوطلبان باشیم.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه عمر الگوی اول تولید دانش به پایان رسیده است، گفت: در الگوی اول دانش، دولتها سرمایه گذار و دانشگاه تولید کننده علم بودند و در الگوی دوم دانش که اکنون در آن قرار داریم، دولتها دیگر سرمایه­ گذار مطلق علم و فناوری نبوده و دانشگاه ها هم تنها محل تولید دانش نیستند. دانشگاه آزاد اسلامی هم می خواهد در این دوره به یک دانش شهر بر اساس الگوی دوم دانش تبدیل شود، چرا که این دانشگاه به راحتی با قدرت تصمیم، چابکی و درکی که از شرایط جامعه دارد، می تواند این الگو را پیاده سازی کند.

دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اشتغال دانش بنیان شود

عضو هیات امنای دانشگاه در ادامه اظهار داشت: تأکید داریم که هفت سال دیگر انتخاب اول دانشجویان، محققان و مدرسان باشیم و برای این افق یک شعار داریم که دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اشتغال دانش بنیان شود؛ چرا که راه نجات کشور دیگر اشتغال سرمایه بنیان نیست، بلکه اشتغال دانش بنیان است و خیل عظیم مشتاقان تحصیل در رشته های پزشکی گواه این مطلب است.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اقتصاد دانش بنیان باشد، افزود: در نظام آموزشی جدید ، دانشجویان به ویژه دانشجویان دکتری برای چرخه آموزش عالی تربیت نمی شوند، بلکه دانشجویان دکتری برای ما مانند افسران پیشران اقتصاد دانش بنیان هستند و این دانشجویان را برای آموزش در دانشگاه ها نمی خواهیم، بلکه برای اشتغال دانش بنیان و به عنوان مغز متفکر این حلقه می خواهیم که دانشجویان کارشناسی ارشد و تکنسین ها در حلقه های بعدی قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه باید تربیت نیروی انسانی، افزایش دانش مستند و گفتمان عمومی را در دانشگاه تعالی ببخشیم، ادامه داد: گام اول اشتغال دانش بنیان این است که به رکن چهارم یعنی حل مسأله تبدیل شویم؛ ما تاکنون دانشگاه حل مسأله نبودیم باید یک نظام حل مسأله تشکیل دهیم تا دانشگاه آزاد اسلامی را به سازمان پژوهشی تبدیل کنیم.

دکتر طهرانچی در پایان با بیان اینکه دانشگاه مرکز تحول است، خاطرنشان کرد: توسعه هوشمند مازندران باید در دست دانشگاه آزاد اسلامی باشد و ما با ظرفیت های بالقوه ای که داریم، به توسعه همه جانبه استان کمک کنیم. برای این کار در کنار آموزش برای پایان نامه ها و رساله های دکتری هم مدل خواهیم داشت که در این مدل، هدف تنظیم رابطه متقابل تحصیل با اشتغال است.

در ابتدای این جلسه، مراسم معارفه دکتر منصوریان به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد استان مازندران و واحد ساری و تکریم دکتر نیاز آذری به عنوان رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی این استان با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد.
 

دکتر طهرانچی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان مازندران:

فرهنگ، آموزش و اشتغال دانش بنیان در دستورکار جدی دانشگاه آزاد اسلامی است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فرهنگ، آموزش و اشتغال دانش بنیان در دستور کار این دانشگاه قرار دارد گفت: تلاش می‌کنیم با فعالیت جدی در این سه بخش، تحول ایجاد کرده و امید را در جوانان افزایش دهیم..

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی که به منظور حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی 98-97 و جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، به این استان سفر کرده، با آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تعهد به اشتغال جوانان و گسترش فرهنگ اسلامی ایرانی را دو رسالت جدی خود می‌داند، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی هر استان با مسئولیت رئیس واحد مرکز استان اداره می‌شود و در راستای این دو رسالت، متناسب با پتانسیل آن منطقه و دغدغه مردم، رویکرد و مأموریت تعریف کرده‌ایم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فرهنگ، آموزش و اشتغال دانش بنیان در دستور کار این دانشگاه قرار دارد، گفت: تلاش ما این است که با فعالیت جدی در این سه بخش، تحول ایجاد کرده و امید را در جوانان افزایش دهیم، بنابراین تغییر رویکرد، افزایش کیفیت در آموزش و ارتقای فرهنگی باید مدنظر واحدها باشد تا دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه منطقه مؤثر واقع شود.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: ما قدردان زحمات مدیران قبلی دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و معتقدیم اگر تحول نباشد، جوشش و حرکت شکل نمی‌گیرد. ان‌شاءالله بتوانیم دانشگاه آزاد اسلامی را به معنای کامل آن بسازیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اکنون جمعی از بهترین مدیران دانشگاه‌های کشور در این دانشگاه حضور دارند، تاکید کرد: امیدواریم این مدیران برجسته بتوانند تحولی جدی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرده و با تغییر ریل‌گذاری، منشأ اشتغال‌آفرینی و کارآمدی دانشجویان شوند.

لازم به ذکر است؛ سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز همزمان با اول مهر با حضور در مدرسه دخترانه هوشمند سما واحد قائمشهر، زنگ آغاز سال تحصیلی 97 را به صدا درآورد و پس از آن با حضور در مزار شهدای گمنام با شهدای 8 سال دفاع مقدس تجدیدمیثاق کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران در دیدار دکتر طهرانچی:

تربیت جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی باید براساس مبانی اسلامی باشد

 
آیت‌الله نورالله طبرسی تأکید کرد: دانشگاهیان باید فعالیت در دانشگاه را وظیفه شرعی و خدایی خود بدانند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در تربیت جوانان باید براساس مبانی اسلامی حرکت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری پیش از ظهر امروز در دیدار دکتر محمد مهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دکتر ولایتی از دوستان قدیمی بنده است که از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در خط انقلاب، امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده است، گفت: مدیران دانشگاه آزاد اسلامی باید به دکتر ولایتی کمک کنند تا شاهد افزایش کیفیت در این دانشگاه باشیم.

تربیت در دانشگاه‌ها باید اسلامی باشد

آیت‌الله طبرسی تأکید کرد: تربیت در دانشگاه‌ها باید اسلامی باشد و این وظیفه برای دانشگاه آزاد اسلامی که پسوند «اسلامی» دارد، سنگین‌تر است.

وی با بیان اینکه افراد مختلف با ایده‌ها و عقاید مختلف در دانشگاه‌ها هستند که نیاز به مدیریت دارند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره تأکید دارند که در تربیت جوانان باید با حساسیت برخورد شود. دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید آینده‌نگر بوده و تربیت‌کننده نیروهای متعهد باشد چرا که کشور نیاز به نیروهای مؤمن، متعهد، صادق و متخصص دارد.

آیت‌الله طبرسی با تأکید بر اینکه دانشگاهیان باید فعالیت در این حوزه را یک وظیفه شرعی و خدایی برای خود بدانند، تصریح کرد: چنین نگرشی باید در دانشگاه وجود داشته باشد در غیر این صورت نمی‌توان موفق بود. دانشگاه آزاد اسلامی نیز در تربیت جوانان باید براساس مبانی اسلامی حرکت کند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری تصریح کرد: مدیریت در دانشگاه آسان نیست و امیدواریم با توجه به تغییر مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، محصول خوبی به جامعه تحویل داده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید تولیدکننده باشند و از مدرک‌گرایی پرهیز کرد. دانشجویان با این روش به سراغ پشت‌میز‌نشینی می‌روند که فرهنگ اشتباهی است. در عین حال جامعه به شغل‌های مختلفی نیاز دارد که دانشگاه برای تأمین این شغل‌ها باید تلاش کند. همه باید دست به دست هم بدهیم تا کشور و دانشگاه آزاد اسلامی را پیش ببریم.

 

 

 

چهارشنبه 4 مهر 1397  12:2

آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 16 مرداد 1399  23:7:42
تعداد بازديد از اين خبر : 15162
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر
18 Yo Solo Ass Play Step Dad Porn Am Besten Brechen Mom and Boy Porn Secretary Sex Videos Deutsche Sexfilme Deutsche Pornos Free Sex Videos
XXX Taxi Ride Votzen Porno Videos Arabe Booty feuchtetube Videos fotzencasting Videos Sex
free sex videos Gaul Porno Sex Video Xxx Gratis Porno Bokep Thailand
eft saatleri mevduat faizi cikmis ehliyet sinavi sorulari hotmail kaydol e posta kur